31 Aralık 2020 Perşembe

MİM // KİTAP SAYFALARINDA KAYBOLMAK

 

>>> Beni bu güzel mime davet eden İlkay'a teşekkürlerimi sunuyorum :) Mimi başlatan Peubilge'ye de ayrıca teşekkürler, birden sorulunca hatırlamakta zorlansam da yapabildim soruları keyifli oldu =)

1.Tekrar tekrar okumak istediğiniz kitabın adı nedir?

Kürk Mantolu Madonna, Küçük Prens, Çalıkuşu, 1984, Sefiller, Son Ada, Cesur Yeni Dünya ve daha çok vardır. Ama ben genelde bir kez okurum okunacak çok kitap var yetişmiyor. Ama bu yazdıklarımdan Kürk Mantolu Madonna, Küçük Prens ve Çalıkuşu’nu defalarca okudum :)

2.Konusuyla sizi içine çekmiş bir kitabı bitirdikten sonra yazara olan övgünüzü/hayranlığınızı nasıl gösterirsiniz?

Blogumda upuzun yorum yapıyorum genelde :) bana hissettirdiklerini, düşündürdüklerini yazıyorum uzunca.

3.Unutamadığınız sizde iz bırakan kitap karakteri/karakterleri ?

Raif Efendi, Feride, Küçük Prens, Poirot, Rizzoli & Isles, Sherlock Holmes, Harry Potter, Leofold ve Guorin (Perg Efsaneleri serisinden) ve daha çook varr :)

4.Okurken kendinizi üzgün, hüzünlü ve ağlarken bulduğunuz bir kitap var mı?

Son Ada’yı okuyunca çokça ağladım otobüste olmama rağmen :( bana insanları sorgulatmıştı bayağı. Acımak da hüzünlüydü. Kürk Mantolu Madonna’da hem hüzünlendim hem sinirlendim sonunda. Serenad da çok ağlattı. Kitap Hırsızı, Çalıkuşu, Fareler ve İnsanlar, Sefiller, Okuyucu…Of ben genelde çok duygusalım ve hemen ağlayabiliyorum ama bunlar en etkilendiklerimden. Şu an aklıma gelmeyen harika kitaplar var.

5.Çocukken okuduğunuz sizi etkileyen fakat konusunu silik olarak hatırladığınız bir kitap var mı?

Sefiller’i çok sevmiştim ortaokulda okuyup ama çok az hatırlıyorum şu an 2 cildini okumak istiyorum eğer alabilirsem indirimle :) Mutlu Prens, 80 Günde Devri Alem, Uğultulu Tepeler...

Daha çok kitap okudum çocukken ama genelde çocuk kitabıydı o zamanlarda etkiliyordu tabi şimdi çoğunu unuttum. Ayşegül serisini falan çok severdim daha böyle çok serim vardı.


Ben de aşağıda yazdığım blog arkadaşlarımı mime davet ediyorum :)

Şule Uzundere

Bir Yıldızın Hikayesi

Konumuz Kitap 

Merak edip yapmak isteyen olursa yapabilir, bana haber verin yazınızı okumaya geliyim :)

17 yorum:

 1. Gerçekten de çok kitap var, yetişilmiyor :) Ama yine de sevdiğim kitapları tekrar okumayı seviyorum. İlk soruda sıraladığın kitapları da sevmiştim. Ortak kitaplar görmek hoş oldu. Bloglar da iyi ki var değil mi :) Böylelikle içimizi dökebiliyoruz rahatça. Ve tabii uzunca :) Harry Potter serisinden Harry bende çok iz bırakamamıştı ama o seriden unutamadığım isimler vardı. Zaten bir dünya karakteri de unutmuşum kendi yazımda. Direk yazmıştım mim yazımı. Kendimi onlara ihanet etmiş gibi hissediyorum :) Sefiller'i indirimden almıştım. Baya hacimli ama :) 2021'de okurum umarım. Ve okursun umarım :) Ve Ayşegül serisiii :) Nostalji yaşadım. Cevaplarını okumak keyifliydi. Teşekkür ederim soruları yanıtlandırdığın için. Son olarak sağlıklı ve mutlu geçecek yeni bir yıl dilerim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. evet ortak noktalarımızın olması çok iyi ve iyi ki bloglar varr =)
   her karakteri anında hatırlayıp sıralamak çok zor düşündüke aklımıza geliyor :)okursun inşallah ben de istiyorum hacimli olsa da tam metin okumak müthiş olur :)
   beni davet ettiğin için ben teşekkür ederim asıl :)Mutlu ve sağlıklı bir yıl olsun

   Sil
 2. Çalıkuşu'nu tekrar okumak istiyorum ben de, zaman zaman tekrar okumak iyi oluyor ama dediğin gibi okunacak çok kitap var.
  Mutlu yıllar diliyorum :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. evet o kitabın yeri bir başka bende de o yüzden tekrar tekrar okuyabilirim :) mutlu yıllar

   Sil
 3. Çok güzel bir mim. Ben de birkaç güne yayınlarım.... :)

  YanıtlayınSil
 4. Hilalciğim,

  Sorular da cevapların da çok güzel. Davetin için çok teşekkür ederim. Yapmak isterim. Yüreğine, emeğine sağlık canım :))

  YanıtlayınSil
 5. Kürk Mantolu Madonna'yı okuyorum bu ara. Baya uzun sürdü gerçi, fırsat bulamadım düzenli okumak için ama çok merak ediyorum. Tamamlayacağım mutlaka. 4. soruya gelirsek benim listem baya kabarıktır bu konuda biraz sulugöz olduğumdan.. :) Emeğine sağlık :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. çok güzel kitaptı bence okuyup bitirince aklında kalır bayağı :) aynen ben de hemen ağlarım ;)

   Sil
 6. Mim'e katılmana çok sevindiim. Son Ada kitabına detaylıca bakıp okuma listeme almayı düşünüyorum... Mutlu Prens kitabını ben de silik olarak hatırlıyorum hatırımdan kaçmış :D Yanıtlarını okumak keyifliydi ^_^ Sevgiler ...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. mimi başlattığın için teşekkürler :) keyifli oldu yaparken. Son Ada muhteşem bir kitaptı mutlaka oku :)

   Sil
 7. her kitap bir yolculuktur. Yolculuğunuz çok uzun olmuş sevindimmm :)

  YanıtlayınSil
 8. Çok değerli kitaplar ve yazılar.. eline kalemine sağlıkk

  YanıtlayınSil

Değerli Okuyucular:
Lütfen yorumlarınızda küfür, argo ve ahlaksızlık kullanmayınız!!!
Onların haricinde her türlü eleştiriye açığım :)
Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...